Japoński wydawca gier Nexon postawił 100 milionów dolarów na Bitcoin

Producent gier wideo, Nexon, stał się najnowszą publicznie notowaną firmą technologiczną, która dodała Bitcoin do swojego skarbca.

  • Tokijski wydawca gier Nexon kupił Bitcoin o wartości 100 milionów dolarów.
  • Dyrektor generalny Nexon, Owen Mahoney, powiedział, że kryptowaluta oferuje „długoterminową stabilność i płynność“.

Japoński producent gier Nexon ogłosił zakup Bitcoin Lifestyle o wartości około 100 milionów dolarów (¥11,1 miliarda), nabywając łącznie 1,717 BTC po średnim koszcie 58,226 dolarów za Bitcoina.

Według Nexon, alokacja – największa do tej pory wśród japońskich spółek publicznych – stanowi około 2% całkowitej gotówki i ekwiwalentów pieniężnych w bilansie firmy na grudzień 2020 roku.

Długoterminowa stabilność i płynność

Nexon wyjaśnił, że ruch ten jest wynikiem „obecnego rozwoju gospodarczego“, a dyrektor generalny firmy Owen Mahoney podkreślił, że „Bitcoin oferuje długoterminową stabilność i płynność“. Mahoney dodał, że Nexon postrzega swoje inwestycje kryptowalutowe jako sposób na „utrzymanie wartości naszej gotówki na przyszłe inwestycje.“

Nexon wszedł na giełdę w Tokio w 2011 roku, a w zeszłym roku jego akcje zostały dodane do indeksu Nikkei 225. Firma specjalizuje się w produkcji i rozwoju gier online i wirtualnych światów, licząc takie jak MapleStory, KartRider i Dungeon&Fighter wśród swoich głównych franczyz.

Kupując Bitcoin do swojego korporacyjnego skarbca, Nexon dołącza do szeregu publicznie notowanych firm, które zainwestowały w Bitcoin, aby zabezpieczyć swoich inwestorów przed inflacją walut fiat, w tym dostawcy usług w chmurze MicroStrategy i producenta samochodów elektrycznych Tesla.

Że jej zarząd otrzymuje teraz wynagrodzenie w Bitcoin

Na początku tego miesiąca MicroStrategy ogłosiła, że jej zarząd otrzymuje teraz wynagrodzenie w Bitcoin. Firma inwestuje w Bitcoin od zeszłego roku i obecnie posiada ponad 5,4 miliarda dolarów w Bitcoin, a jej ostatni zakup, o wartości 15 milionów dolarów, został dokonany na początku kwietnia.

Tesla – która na początku tego roku zakupiła 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin – niedawno ujawniła, że sprzedała 10% swoich udziałów w kryptowalutach za 272 miliony dolarów, „aby udowodnić płynność Bitcoin jako alternatywę dla utrzymywania gotówki w bilansie“. Producent EV ogłosił również, że akceptuje płatności za swoje produkty w Bitcoin i będzie utrzymywać każdą kryptowalutę, którą otrzyma, zamiast konwertować ją na fiat w punkcie sprzedaży.